Správa k výpadku niektorých satelitných prijímačov

01.04.2011 10:52

Dňa 28. 3. 2011 v popoludňajších hodinách Zákaznícky servis Skylinku zaregistroval zvýšený počet sťažností na nefunkčnosť niektorých prijímačov používajúcich ICE kartu. Analýzou problémov bolo overené, že v tomto čase došlo k pravidelnej obmene kľúčov pre ICE karty v móde CryptoWorks. Meraním počtu EMM inštrukcii bolo ďalej potvrdené, že na prijímač prichádza cca 5 EMM inštrukcii za sekundu a niektoré nelicencované prijímače využívajúce univerzálnu čítačku nie sú schopné takýto počet inštrukcii v čase filtrovať a spracovať. Rovnaký problém sa môže vyskytnúť na prijímači Topfield TF 6000CR so starším firmware. S novým firmware označeným TF-ECNCR 1.00.86 funguje tento prijímač bezchybne.

Skylink dočasne upravil parametre systému tak, aby počet EMM inštrukcii a ich postupnosť vyhovovala i nelicencovaným prijímačom. Naďalej budeme tento problém analyzovať a hľadať vhodné riešenie.

Zákazník problém odstráni tým, že prijímač reštartuje, t.j. na cca 10 sekúnd odpojí  z elektrickej siete a ponechá hrať program ČT1, alebo STV1 po dobu 60 až 90 minút. Pokiaľ ani tieto úkony nepomôžu, je potrebné vykonať reaktiváciu (refresh) karty. Reaktiváciu je možné vykonať svojpomocne na registračnom webe Skylinku, telefonicky na Zákazníckom servise Skylinku alebo u partnerov Skylinku v odborných predajniach satelitnej techniky.

Skylink sa ospravedlňuje zákazníkom, ktorí boli výpadkom dekódovania postihnutí.

zdroj: skylink.sk

Späť